Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Lotników Polskich
 
 
Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Lotników Polskich
 

Strona główna

 

 
Wstecz | Dalej |

Udział w konkursach

Konkursy 2012/2013

ROK 2012/2013

 

Wychowanie fizyczne

 

22.09.2012

Szkolny Turniej Piłki Nożnej

 Zwycięzcami turnieju zostali piłkarze klasy III B.

Wyróżnienia dla zawodników indywidualnych: Łukasz Bogatkowski (III B) oraz Patryk Zapiec (III D) Wyróżnienie dla najlepszego bramkarza Damiana Ciesielskiego (III B).

 

Plastyka

 

30.10.2012

Konkurs na najciekawiej udekorowaną salę lekcyjną  w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim z okazji Halloween.

I miejsce zdobyła Pracownia Języka Angielskiego sala nr 11 – udekorowana przez kl. III. D.

II miejsce zostało przyznane Pracowni Fizycznej sala nr 6, którą udekorowała kl. I. A

III miejsce jury przyznało Pracowni Języka Polskiego sala nr 9 (kl. I. D) oraz Pracowni Historycznej sala nr 10 (kl. I. B).

         

Wychowanie fizyczne

 

30.10.2012

Zawody w piłkę koszykową dziewcząt.

I miejsce zdobyła klasa II b

II miejsce zajęła I d

III miejsce zajęła klasa II a

 

Informatyka

 

14.11.2012

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny "Bóbr"

Uczestnicy: Konrad Tłuchowski (II a), Damian Zieliński (I d), Janek Sompoliński i Gracjan Baran (I a)

 

Plastyka

 

11.12.2012

VII konkurs na plakat profilaktyczny

I miejsce: Kinga Błachowicz

II miejsce: Kamila Plicha

III miejsce: Malwina Zarębska

Wyróżnienia: Daria Kołakowska

 

Język angielski

 

10.12.2012

Szkolny konkurs wiedzy o życiu i twórczości Williama Shakespeare’a

Lista zwycięzców:

I miejsce ………..Damian Kaniewski …..kl. II. B

II miejsce ……Marcelina Zdziech……kl. I. A

III miejsce …….Justyna Zabłocka…… Kl. II. B

Wyróżnienia:

Michalina Litwicka ……kl. II. B

Kornelia Włodarska ….. Kl. I. B

Mateusz Browarski …… Kl. I. C

Kamila Plicha ……. Kl. III. D

 

Wychowanie fizyczne

 

11.12.2012

Gwiazdkowy turniej unihokeja dzięwcząt : chłopców

I miejsce:    II B chłopcy,  I D dziewczyny

II miejsce:    I A chłopcy, II B dziewczyny

III miejsce:   II A chłopcy

 

Plastyka

 

19.12.2012

Kartka Świąteczno-Noworoczna "Moje Boże Narodzenie"

I miejsce: Zuzanna Jabłońska

II miejsce: Karolina Plicha

Wyróżnienie: Natalia Ambrożewicz

 

Plastyka/religia

 

1.12.2012-18.12.2012

Konkurs na najpiękniejszy wystrój klasopracowni o tematyce Bożonarodzeniowej

I miejsce:    sala 8 klasa IIA

II miejsce:   sala 20 klasa IC

III miejsce:  sala 1 klasa IIIB

 

Historia/ język polski/ plastyka

 

11.12.2012

Mity słowiańskie (etap szkolny)

I miejsce: Zuzanna Jabłońska

                  Jakub Wiśniewski

Wyróżnienia:

Łukasz Walichniewicz

Justyna Zabłocka

Karolina Plicha

Mateusz Browarski

Dominika Nurek

 

Historia, plastyka

 

18.12.2012

Mity słowiańskie (etap ogólnopolski)

Wyróżnienie:

Walichniewicz Łukasz

Zabłocka Justyna

Plicha Karolina

Browarski Mateusz

Nurek Dominika

 

 

Wychowanie fizyczne

 

14.01.2013

Rozgrywki w piłkę nożną – halową (dzikie drużyny)

I miejsce :

  • Bogatkowski Łukasz
  • Olejnik Denis
  • Ciesielski Damian
  • Tomaszewski Mikołaj

 II miejsce :

  • Zapiec Patryk
  • Wypij Miłosz
  • Radaczyński Krzysztof
  • Zapiec Bartosz
  • Kołakowski Michał

III miejsce :

  • Umerlik Szymon
  • Jaworski Jakub
  • Szczepanowski Damian
  • Stachowiak Damian
  • Gamalczyk Kacper

 

Świetlica szkolna

 

14.01.2013

Turniej warcabowy

I miejsce: Jakub Wiśniewski

II miejsce: Damian Kułakowski

III miejsce: Małgorzata Preczak

 

Wychowanie fizyczne

 

15.01.2013

Turniej unihokeja

I miejsce :

  • Zapiec Patryk
  • Zapiec Bartosz
  • Olejnik Denis
  • Wypij Miłosz
  • Umerlik Szymon

II miejsce :

  • Gajewski Dawid
  • Jędraszkiewicz Patryk
  • Kułakowski Damian
  • Stawski Bogusz

III miejsce :

  • Gejsler Daniel
  • Nowak Jakub
  • Czekała Mateusz
  • Kaszak Oskar

 

Wychowanie fizyczne

 

15.01.2013

Turniej piłki siatkowej

 I miejsce :

  • Sandra Kaszek
  • Kacper Szpikowski
  • Oskar Kaszak
  • Wioletta Korzeniewska
  • Kamil Kozłowski
  • Justyna Oczki

 II miejsce :

  • Patryk Zapiec
  • Bartosz Zapiec
  • Krzysztof Budniak
  • Denis Olejnik
  • Miłosz Wypij
  • Szymon Umarlik

III miejsce :

  • Paula Smykowska
  • Weronika Konieczka
  • Magdalena Buczkowska
  • Mateusz Czekała
  • Jakub Jaworski
  • Natalia Drużyńska

 

Język niemiecki

 

1.11.2012-1.02.2013

Liga zadaniowa z niemieckiego

I miejsce: Marta Kępa

II miejsce: Beata Bykowska

III miejsce: Zuzanna Jabłońska

 

Język angielski

 

1.03.2013

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Wyróżnienia:

Michalina Litwicka II B

Damian Kaniewski II B

 

Konkursy okolicznościwe

 

21.03. 2013

Konkurs na Marzannę Ekologiczna

I miejsce ...............kl. I. c

II miejsce ...............kl. I.d

III miejsce ...............kl. I. B

Konkurs „Mister Wiosny”

I miejsce Łukasz Bogatkowski z kl. III. b

II miejsce Jakub Wiśniewski kl. I. a

III miejsce Jakub Jaworski kl. II. A

 

Języka angielski

 

12 kwietnia 2013r.

ZROZUMIEĆ ANGIELSKIE PIOSENKI, CZYLI O CZYM ONI ŚPIEWAJĄ?

I miejsce Mikołaj Tomaszewski z kl.IIIB

II miejsce Michalina Litwicka z kl. II. B

III miejsce Małgorzata Preczak z kl. II. B

Wyróżnieni zostali:

Kornelia Włodarska kl. I. B

Gracjan Baran kl. I. A

Sandra Kaszak kl. III. C

 

Chemia, biologia, geografia

 

10.05.2013

XI Powiatowy Konkurs Ekologiczny

I miejsce : Wojciech Czajkowski z Publicznego Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim

II miejsce: Maria Błażejewska i  Jakub Łyczak z  Publicznego Gimnazjum w Służewie oraz Kajetan Godziątkowski z PGTS w Aleksandrowie Kuj.

III miejsce: Wojciech Świerzko z PGTS w Aleksandrowie Kuj.

Wyniki dla  gimnazjum za najwyższą liczbę punktów:

I miejsce: PGTS w Aleksandrowie Kujawskim

II miejsce: Publiczne Gimnazjum w Służewie

 

Plastyka

 

Konkurs plastyczny „Kujawy Pani Marii … pędzlem malowane”

III miejsce: Zuzanna Jabłońska kl.IIa

 

Wychowanie fizyczne

 

marzec-czerwiec 2013

Coca Cola Cup 2013

I miejsce (w I etapie): Denis Olejnik, Damian Stachowiak, Oskar Kaszak, Umerlik Szymon, Emil Wesołowski, Patryk Jędraszkiewicz, Kacper Gamalczyk, Dawid Tobiasz

III miejsce ( w II etapie): Denis Olejnik, Damian Stachowiak, Oskar Kaszak, Umerlik Szymon, Emil Wesołowski, Patryk Jędraszkiewicz, Kacper Gamalczyk, Dawid

 

Wychowanie fizyczne

 

maj 2013

Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce indywidualnej

I miejsce: bieg na 1500 m - Jakub Jaworski

pchnięcie kulą - Damian Stachowiak

II miejsce: rzut oszczepem - Szymon Umerlik

bieg na 1500 m - Jakub Wiśniewski

bieg na 800 m - Roksana Kołakowska

skok w dal - Izabela Szafrańska

III miejsce: 300 m Miłosz Wypij

 

Język polski

 

20.05.2013

Szkolny konkurs wiedzy literackiej

I miejsce zajął  Kamil Nowakowski z klasy II b,
II miejsce zajęła Agata Słowińska z klasy I d,
III miejsce zajął  Michał Leśniewski z klasy III d.

 

Język polski

 

23.05.2013

Szkolny konkurs ortograficzny

I miejsce – Magdalena Suchara (klasa III b)

II miejsce – Kinga Błachowicz (klasa III d)

III miejsce – Klaudia Gralak (klasa III b)

 

Konkurs "Omnibus wiedzy"

I miejsce - Marta Rubrecht SP3

II miejsce - Magda Nowak SP3, Hubert Nowak i Jakub Nowak PG1.

Wyróżnienie otrzymał Szymon Umerlik PG1.